Śladami Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Warszawa, Zuzela, Włocławek

Śladami Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Program

Dzień 1: 02.09.2020

Wyjazd wczesnym rankiem z Tarnowa. Przejazd w kierunku Warszawy. Tego dnia zobaczymy Katedrę św. Jana z grobem prymasa Stefana Wyszyńskiego, udamy się na spacer po Starym Mieście oraz pomodlimy się na grobie ks. Jerzego Popiełuszki. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 03.09.2020

Po śniadaniu przejazd na dalsze zwiedzanie stolicy z przewodnikiem lokalnym: Trakt Królewski, Park Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Zamek Królewski (z zewnątrz). Następnie przejazd do Zuzeli- miejsca, gdzie przyszedł na świat Stefan Wyszyński. Tam odwiedzimy Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia i Kościół Parafialny pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego – miejsce chrztu Prymasa. Potem krótki przejazd do Andrzejewa – miejsca, gdzie młody Stefan chodził do szkoły i gdzie przyjął Pierwszą Komunię. W ciągu dnia Msza św. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3: 04.09.2020

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Włocławka -miasta, gdzie Stefan Wyszyński przyjął święcenia diakonatu, jak i kapłańskie. Spacer po mieście: katedra Wniebowzięcia NMP, gotycki kościół św. Witalisa, Plac Kopernika. Czas wolny. Powrót w kierunku Tarnowa. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych/ nocnych.