Bałkany

Bałkany

Program

Dzień 1: 06.09.2019

Wyjazd  w godzinach nocnych. Przejazd do Zagrzebia – stolicy Chorwacji, zwiedzanie z Przewodnikiem. Następnie przejazd do Marii Bistricy – Chorwackiej Częstochowy – Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg


Dzień 2: 07.09.2019

Śniadanie, wykwaterowanie i dalsza podróż. Dojazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie  w hotelu. Czas wolny – możliwość spaceru z pilotem po Medjugorie. Obiadokolacja. Udział w Międzynarodowej Mszy Św. oraz   w wieczornych nabożeństwach.


Dzień 3: 08.09.2019

Śniadanie, Msza Święta w Matczynej Wiosce. wyjście na górę Podbrodo – odmówienie różańca świętego. ok. 15.00 – świadectwo we wspólnocie Cenacollo.  Świadectwa ludzi …  czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień 4: 09.09.2019

Droga Krzyżowa na Górę Krizevac /dla chętnych/, śniadanie.   Następnie przejazd do Tihaliny – Msza Święta. Dojazd nad wodospady Kravice .  Powrót na obiadokolację. Udział w wieczornych nabożeństwach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 10.09.2019

Śniadanie, wykwaterowanie.  Przejazd do Czarnogóry. Przeprawa promowa. -  O ile będzie możliwość  ( czas oczekiwania na granicy), postój w miejscowości Heceg Novi . Spacer po mieście. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie  i obiadokolacja, nocleg.  

 

Dzień 6: 11.09.2019

Śniadanie. Przejazd do  Kotoru , zwiedzanie - Miasto ma śródziemnomorski charakter, pełne jest wąskich uliczek, nieregularnych placów, świątyń i pałaców. Niesymetryczny układ pochodzi z okresu średniowiecza. Miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd na plażę w okolicy miejscowości Sveti Stefan i plażowanie - Święty Stefan to jedna z popularniejszych atrakcji Czarnogóry. Wyspa umiejscowiona jest w jednym z najpiękniejszych odcinków czarnogórskiego wybrzeża. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 7: 12.09.2019

Śniadanie, zwiedzanie starego miasta w Budvie - miasto stanowi centrum obleganej przez turystów Riwiery Budvańskiej, która rozciąga się od zatoki Trašte, aż po miasto Petrovac. Miejscowość przyciąga malowniczymi widokami, zabytkową starówką, wspaniałą roślinnością śródziemnomorską oraz licznymi piaszczystymi plażami. Przejazd na plaże, czas  wolny na plażowanie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 8: 13.09.2019

Śniadanie. Czas na plażowanie lub wycieczka fakultatywna (fish picnic  po Jeziorze Szkoderskim). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: 14.09.2019

Śniadanie, wykwaterowanie.  Przejazd do hotelu w okolicy Szybenika - historyczne miasto w Chorwacji,  w środkowej Dalmacji, położone nad ujściem rzeki Krka do Morza Adriatyckiego. O ile będzie możliwość ( czas oczekiwania na granicy)- spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 10: 15.09.2019

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Ludbregu – miejsca Cudu Eucharystycznego .Msza Święta.  Dalszy przejazd w stronę Polski. Przyjazd do miejsca zbiórek   w godzinach nocnych.

 

 

Ważne informacje

– od chorób przewlekłych – 50 zł

 – od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego – 90  zł 

– od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych –  180 zł

 Czas oczekiwania na granicy Chorwacko – Bośniackiej oraz Chorwacko – Czarnogórskiej może być wydłużony

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna