Armenia i Gruzja

Armenia i Gruzja

Program

Dzień 1: 10.06.2019

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. (Przy większej ilości chętnych istnieje możliwość zorganizowania transportu na lotnisko) Wylot z Lotniska Chopina o godzinie 22.20 Lądowanie na lotnisku w Erywaniu o godz 03.45 czasu lokalnego 11.06.2019.   do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 2: 11.06.2019

Śniadanie w hotelu. Msza święta  w kościele katolickim. Erywań City Tour - plac Republiki, Kaskada–symbol miasta, budynek Parlamentu, pałac Prezydencki, opera. Zwiedzanie  Muzeum Rękopisów Matenadaran. Przejazd do Eczmiadzyn - stolicy kościoła ormiańskiegoi siedziby Patriarchy Armenii. Kościół św. Rypsyme z VII wieku, Katedra - najstarsza w Armenii, ufundowana w 301, zabytek z Listy UNESCO.Później wizyta w fabryce dywanów. Kolacja z demonstracja z przygotowaniem lokalnych dań. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 3: 12.06.2019

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Khor Virap- kościół św. Grzegorza Oświeciciela – założyciela Kościoła Ormiańskiego. Widok na górę Ararat, o której wspomina  już pierwsza księga Starego Testamentu jako miejsce w którym osiadła Arka Noego. Później zwiedzimy klasztor Noravank- klasztor pochodzący z XIII wieku. Msza Święta w Noravank. Obiad w jaskini i degustacja miejscowego wina. Powrót do Erywania. Nocleg.

Dzień 4: 13.06.2019

Śniadanie w hotelu. Msza święta w kościele katolickim. Wizyta na targu rękodzieła (Wernisaż) i na targu owoców. Przejazd do jedynej świątyni pogańskiej na terenie Armenii – Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry – usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard z Listy UNESCO. Przejazd nad Jezioro Sewan. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 14.06.2019

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie świątyni Sewanawank  (IX w.) Czas wolny nad Jeziorem Sewan. Później zwiedzimy znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztor Haghpat (X-XIII ww.). Msza święta  w Haghpat. Odprawa celno-paszportowa. Zmiana przewodnika. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 15.06.2019

Śniadanie w hotelu. Msza święta w kościele katolickim. Tbilisi City Tour: świątynia Metechi z XIII w. leżąca na skale nad rzeką Mtkvari. Wejście na starożytną twierdzę Narikala (IV w.) wznoszącą się nad Tbilisi z pięknym widokiem na miasto. Zwiedzanie Synagogi; Wizyta w katedrze Sioni (VI-VII ww.). Przechowuje się w niej najcenniejszy gruziński skarb - krzyż patronki państwa, świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się krajem chrześcijańskim. Na trasie spaceru po Starym Mieście zwiedzimy najstarszy kościół w Tbilisi Anczyschati (VI w.). Przejazd Al. Rustawelego. (Dodatkowo płatne – Muzeum Narodowe – 5 $ na osobę). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: 16.06.2019

Śniadanie w hotelu. Msza święta w kościele katolickim. Później przejazd do Mccheta, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Odwiedzimy katedrę Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari.  Są to zabytki znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Gudauri. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 17.06.2019

Śniadanie w hotelu. Msza święta w hotelu. Przejazd do miejscowości Kazbegi/Stepancminda. Wjazd samochodami terenowymi do świątyni Gergeti  pw. Trójcy Świętej. (cena wjazdu samochodami terenowymi wliczona w cenę wyjazdu) na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. stamtąd rozciąga się widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 18.06.2019

Śniadanie w hotelu. Msza święta  w kościele katolickim. Wyjazd do regionu – Kachetia. Zwiedzimy klasztor Bodbe, gdzie znajduje się grób patronki Gruzji, św. Nino, która w IV wieku nawróciła Gruzję na chrześcijaństwo. Później zwiedzimy otoczoną wielkim murem miejscowość Signagi. Położona na wzgórzu miejscowość, w środku winnej równiny, oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Degustacja wina (wliczona w cenę). Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: 19.09.2019

Śniadanie w hotelu. Msza święta  w kościele katolickim. Wieczorem uroczysta pożegnalna obiadokolacja wraz z pokazem folklorystycznym. Z  restauracji przejazd/transfer na lotnisko.

Dzień 11: 20.06.2019

Wylot do Polski o godzinie  04.45 czasu lokalnego. Przylot do Polski o godzinie 06.40.

Ważne informacje

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

  • od chorób przewlekłych - 50 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego -150 zł
  • od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych-300 zł

Kalkulacja przygotowana dla grupy 25 osób. Przy większej ilości osób, cena będzie reklalkulowana 

 Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna