IZRAEL Z JORDANIĄ

IZRAEL Z JORDANIĄ

Program

Dzień 1: 07.11.2020

Zbiórka na lotnisku Kraków Balice. Wylot do  Izraela, lądowanie na lotnisku w Ejlacie (do potwierdzenia do końca maja). Przejazd na granice izraelsko-jordańską, odprawa paszportowa. Transfer na pustynię Wadi Rum. Tradycyjna obiadokolacja oraz wieczór w niesamowitej scenerii pustyni. Nocleg w namiotach beduińskich.

Dzień 2: 08.11.2020

Po  śniadaniu-  safari jeepami po pustyni, następnie transfer  do   Wadi   Mussa   (Petra),  zwiedzanie Petry – starożytnego miasta wykutego w różowym piaskowcu (amfiteatr, grobowce, świątynie). Po zwiedzaniu Petry przejazd do hotelu- czas na odświeżenie się oraz obiadokolacja. Nocleg w okolicach Petry.

Dzień 3: 09.11.2020

Po śniadaniu zwiedzanie Macherontu – forteca Heroda Wielkiego, wyjazd na górę Nebo, gdzie według tradycji zmarł Mojżesz. Przejazd do stolicy Jordanii- Ammanu, obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 4: 10.11.2020

Po śniadaniu zwiedzanie Jerashu (dawna Geraza) – miasto z okresu rzymskiego, a następnie wjazd do Izraela przez most Szejka Husaina (odprawa paszportowa). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie/Nazarecie. W miarę dostępności czasu istnieje możliwość wprowadzenia fakultatywnego wyjazdu na górę Tabor - koszt 18 USD.

Dzień 5: 11.11.2020

Po śniadaniu zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim. Przejazd i nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Przejazd w kierunku Hajfy- Góra Karmel. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: 12.11.2020

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna. Następnie przejazd do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgota, Ściana Płaczu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: 13.11.2020

 Po śniadaniu przejazd na Pole Pasterzy. Następnie droga przez Pustynię Judzką w kierunku Ejlatu, z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Przejazd do Egiptu, odprawa paszportowa – zakwaterowanie i nocleg w Tabie.

Dzień 8: 14.11.2020

Po śniadaniu czas na odpoczynek i plażowanie. W godzinach  nocnych  przejazd w okolice  klasztoru św. Katarzyny. Nocne wejście na Górę Synaj na wschód słońca z miejscowym przewodnikiem (suchy prowiant w formie pakietów).

Dzień 9: 15.11.2020

Nawiedzenie klasztoru św. Katarzyny (w wypadku zwiedzania klasztoru w niedzielę- zwiedzanie klasztoru z zewnątrz), powrót do hotelu – czas na odpoczynek. Opcja all inclusive.

Dzień 10: 16.11.2020

Po śniadaniu czas na odpoczynek, kąpiel w Morzu Czerwonym i korzystanie z infrastruktury hotelu. All inclusive. Nocleg.

Dzień 11: 17.11.2020

Po śniadaniu czas wolny. W godzinach popołudniowych przejście  na granice egipskoizraelską, odprawa paszportowa, następnie przejazd na lotnisko. Wylot z lotniska w Ejlacie w godzinach wieczornych. Przylot do kraju w godzinach nocnych na lotnisko w Krakowie (do potwierdzenia do końca Maja).  Zakończenie pielgrzymki.  

Opis

 +/- 3 dni (do potwierdzenia do końca maja)


Ważne informacje

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.

Program ma charter ramowy i może ulec zmianie.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana

w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

Miejsce oraz godzina wylotu mogą ulec zmianie.

Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.