ZIEMIA ŚWIETA

ZIEMIA ŚWIETA

Program

Dzień 1: 24.01.2021

Zbiórka w Tarnowie. Przejazd na lotnisko w Krakowie/Pyrzowicach. Rozpoczęcie odprawy, wylot do TEL AWIWU.  10.25 - Lądowanie na lotnisku w Tel Awiwie. Po odebraniu bagażu przejazd do BETANI – grób Łazarza.  Zwiedzanie BETLEHEM. Nawiedzenie Bazyliki  Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą  Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas  wolny.  Przejazd na Pole Pasterzy.

Dzień 2: 25.01.2021

Po śniadaniu  przejazd  do JEROZOLIMY: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit - miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: 26.01.2021

Po przejazd autokarem do AIN KAREM, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do JEROZOLIMY: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: 27.01.2021

Wyjazd autokarem do CEZAREI NADMORSKIEJ . Przejazd w kierunku HAJFY. Góra Karmel, ogród Bahaitów – widok z zewnątrz . Następnie zwiedzenie miejsca pierwszego cudu w KANIE GALILEJSKIEJ. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

Dzień 5: 28.01.2021

Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, KAFARNAUM – dom św. Piotra, TABGA – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Lunch -  ryba św. Piotra( w cenie), oraz rejs po jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: 29.01.2021

Po śniadaniu przejazd  na symboliczne miejsce Chrztu Jezusa - Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho.  Widok na Górę Kuszenia i Drzewo Sykomory. Postój na Pustyni Judzkiej - widok na klasztor WADI QELT.  Przejazd nad Morze Martwe  z możliwością kąpieli.  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: 30.01.2021

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie starożytnego portu JAFFA, słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd na lotnisko. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej . Wylot z Izraela do Polski. Zakończenie Pielgrzymki. Transport na miejsce zbiórki. 

Ważne informacje

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Cena jest uzależniona od ceny biletów lotniczych.  Potwierdzana w momencie zawarcia umowy- zgłoszenia.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.