ZIEMIA ŚWIĘTA

FERIE ZIMOWE

ZIEMIA ŚWIĘTA

Program

Dzień 1: 12.02.2021

Zbiórka. Przejazd na lotnisko do Krakowa. 5.45 - Wylot do Izraela. 10.25 - Przylot, a następnie przejazd na zwiedzanie Yad Vashem. Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety przez Matkę Bożą. Msza Święta. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2: 13.02.2021

Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: 14.02.2021

Po śniadaniu przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i Bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: 15.02.2021

Po śniadaniu przejazd w kierunku Hajfy. Widok na Ogrody Bahaitow. Następnie Góra Karmel. Nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie/Nazareth.

Dzień 5: 16.02.2021

Po śniadaniu wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie Kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – Dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem obiad- ryba św. Piotra, oraz rejs statkiem. Przejazd przez Cezareę do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: 17.02.2021

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 Opcjonalnie: Zwiedzanie Qumran – miejsca gdzie odnaleziono rękopisy, zawierające teksty biblijne. ( 15 usd)

Dzień 7: 18.02.2021

Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu. Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także św. Piotr. Klimat miasteczka portowego i osady rybackiej przetrwał tu do dziś, a tutejsze śródziemnomorskie plaże należą do wyjątkowo pięknych. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny. Przejazd na lotnisko. 21.10 - Wylot z Izraela. Przylot do Krakowa. Lądowanie  - 00.05 w dniu 19.02.2021  - Przejazd na miejsce zbiórki.

Ważne informacje

Informacje dodatkowe:

 - Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta

- W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

- Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

- Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.