CZESKA TOSKANIA

CZESKA TOSKANIA

Program

Dzień 1: 23.09.2022

Zbiórka w Tarnowie ok. 03:00, wyjazd w kierunku Czech, przejazd do Kromieryża  to miasto naszpikowane atrakcjami.
Znajdują się tu Pałac arcybiskupów i dwa ogrody które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pałac to jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki baroku i rokoka na terenie całych Czech (zwiedzanie z zewnątrz). Msza święta.
Przejazd do kompleksu Jaskiń Punkvy oraz zapadliska Macocha. Znajdują się tu olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Przejażdżka łodziami turystycznymi po zielonych, głębokich wodach podziemnej rzeczki Punkvy rozpoczniemy od przepaści Macochy, do której wcześniej dochodzi się korytarzami jaskini. Przejazd w okolice Brna na nocleg i obiadokolację.

Dzień 2: 24.09.2022

Śniadanie. Przejazd zwiedzanie Mikulova  stolicy Moraw. Spacer po mieście: Zamek, Synagoga, ogrody zamkowe, z których roztacza się przepiękna panorama na Mikulov i morawskie winnice.(zwiedzanie obiektów z zewnątrz). Piękny widok na otaczające winnice.
Przejazd na zwiedzanie największych zespołów pałacowo-parkowych na Morawach Valtice-Lednice, wpisanego na listę UNESCO. Perłą Valtic jest wspaniały barokowy pałac, dawna rezydencja rodu Lichtenstein. Niegdyś w tym miejscu znajdowały się przepiękne ogrody, które obecnie zostały zamienione w ogromny park. Spacer po niezwykłym Parku bez zwiedzania obiektów wewnątrz.
Przejazd na wizytę w jednej z winnic morawskich połączona z degustacją lokalnego wina.
Powrót do hotelu w okolicy Brna, obiadokolacja.

Dzień 3: 25.09.2022

Śniadanie i spacer po mieście BRNIE - zobaczymy Stare Miasto z pozostałościami dawnych murów miejskich, Katedrę św. Piotra i Pawła, spacer po uroczych uliczkach. Msza święta.
Przejazd do OŁOMUŃCA  które jest historyczną stolicą Moraw. Znajduje się tu kompleks budowli o różnym charakterze i znaczeniu, z których na szczególną uwagę zasługują gotycki ratusz z astronomicznym zegarem, barokowa morowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (lista UNESCO), gotycka katedra św. Wacława ze 100-metrową wieżą i wiele innych obiektów sztuki sakralnej i świeckiej. Zwiedzanie obiektów z zewnątrz. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych.

Opis

Opieka duchowa: Ks. Krzysztof Orzeł

Ważne informacje

Dodatkowe ubezpieczenie :

OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :

 zachorowania nagłego  4 %

- z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantannę – 6%

- zachorowania z powodu chorób nagłych i przewlekłych  5%

- z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantannę – 7%