ZIEMIA ŚWIĘTA

Weekend majowy

ZIEMIA ŚWIĘTA

Program

Dzień 1: 27.04.2023

Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Rozdanie dokumentów podróżnych, odprawa paszportowa i wylot do Izraela. Lądowanie na lotnisku w Tel Avivie. Odprawa, odbiór bagaży.  Przejazd do Betlejem.

Dzień 2: 28.04.2023

Poranna Msza Święta i zwiedzanie Betlejem:  Bazylika Narodzenia Pańskiego - to właśnie tutaj narodził się Jezus Chrystus, pod prezbiterium Bazyliki Narodzenia Pańskiego znajduje się poświadczone tradycją i w źródłach pisanych miejsce narodzin Jezusa w grocie, która została zamieniona na kaplicę. Grota Mleczna - miejsce, w którym Maryja z Józefem i Dzieciątkiem ukryli się przed ucieczką do Egiptu. Przejazd na Pole Pasterzy /Bajt Sahur/ - miejsce w którym anioł ogłosił pasterzom narodzenie Jezusa. Wcześniejsze zakwaterowanie w hotelu,. Odpoczynek. Obiadokolacja.

Dzień 3: 29.04.2023

Po śniadaniu, Przejazd do Jerozolimy. Betfage - starożytna miejscowość biblijna, położona na wschodnim zboczu Góry Oliwnej, spracer po Górze Oliwnej,  gdzie nawiedzimy Kościół Pater Noster („Ojcze Nasz”) - klasztor ten zbudowany jest na miejscu, gdzie Jezus Chrystus nauczał swoich uczniów Modlitwy Pańskiej, następnie Kościół Dominus Flevit tj. miejsce, gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą, Ogród Getsemani - miejsce upamiętniające modlitwy Jezusa przed aresztowaniem, znajduje się tutaj Bazylika Agonii Pana Jezusa, Kościół Grobu NMP - historyczny grób Maryii, która dopiero po śmierci została zabrana do nieba. Przejazd na Górę Syjon, Wieczernik - miejsce ostatniej wieczerzy Pana Jezusa z apostołami, Kościół św. Piotra In Gallicantu upamiętniający trzykrotne wyparcie się Chrystusa przez św. Piotra . Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: 30.04.2023

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Na początek - Bazylika św. Anny - miejsce narodzenia Maryji. Obok Bazyliki znajdują się pozostałości Sadzawki Owczej, związanej z cudownym uzdrowieniem paralityka przez Chrystusa. Zwiedzanie Starego Miasta, Ściana Płaczu - jedyna ocalała pozostałość po wielkiej Świątyni Jerozolimskiej, w której, jak wierzą Żydzi, mieszkał Bóg; najświętsze miejsce w judaiźmie Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Następnie przejście VIA DOLOROSA – Drogą Krzyżową ulicami miasta aż do bazyliki Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: 01.05.2023

Po śniadaniu – przejazd na północ kraju,. Postój w Cezarei Nadmorskiej. Następnie  Hajfa: Góra Karmel - kościół Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Przejazd pod ogrody Bahaitów - panorama z zewnątrz.  Przejazd do Kany Galilejskiej - miejsca, w którym Jezus Chrystus dokonał swojego pierwszego cudu przemiany wody w wino na godach weselnych. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – Msza Święta. Na zakończenie Nazaret: Bazylika Zwiastowania - jedna z trzech najważniejszych świątyń chrześcijańskich odwiedzanych przez pielgrzymów przybywających do Ziemi Świętej. Bazylika stoi na miejscu, w którym Archanioł Gabriel zwiastował Maryi, iż stanie się Matką Syna Bożego, Kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazaret lub w Tyberiadzie.

Dzień 6: 02.05.2023

Po śniadaniu przejazd na Górę Tabor - Bazylika Przemienienia Pańskiego - miejsce przemienienia Jezusa. Zwiedzanie okolic Jeziora Galilejskiego: Góra 8 Błogosławieństw - miejsce wygłoszenia Kazania na górze, Tabga - miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra - w miejscu tym Jezus spożył posiłek ze swymi uczniami i wskazał na Piotra jako głowę Jego Kościoła, Rejs po Jeziorze Galilejskim, przerwa na lunch- ryba św. Piotra. Przejazd do  Kafarnaum - miasta cudów Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Beltejem.

Dzień 7: 03.05.2023

Po śniadaniu- realizacja programu: Betania - nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd przez Pustynię Judzką (Wadi Qelt) z postojem na punkcie widokowym. Rzeka Jordan - miejsca chrztu Pana Jezusa; odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Jerycha - jedno z najstarszych miast świata. Postój przy drzewie sykomory, na które celnik Zacheusz wspiął się by dostrzec Pana oraz widok na Górę Kuszenia - miejce gdzie Jezus był kuszony przez szatana podczas 40 dniowego postu. Przejazd nad Morze Martwe - czas wolny na relaksacyjną kąpiel.

Możliwość skorzystania z dwóch opcji fakultatywnych: Masada (symbol heroicznej walki Izraela – ok. 50 USD), Qumran (15 USD). Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 04.05.2023

Po śniadaniu przejazd do Ain Karem, nawiedzenie Kościoła Św. Jana Chrzciciela , miejsca narodzenia Jana Chrzciciela.  Kościół Nawiedzenia - miejsce w którym Maryja odwiedziła swoją kuzynkę Elżbietę, gdy ta oczekiwała przyjścia na świat Jana. Przejazd do Tel Avivu do Jaffy - starożytnego portu wraz z kościołem św. Piotra.

Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.  

Opis

Grupa zamknięta.

Ważne informacje

  • opłata do pokoju 1-os  - 240 USD
  • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
  • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
  • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
  • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
  • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)
  • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
  • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemilogiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.
  • W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w Izraelu uczestnik zobowiązany jest spełnić wymagania wjazdu danego kraju we własnym zakresie.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.