PRAGA i DREZNO

PRAGA i DREZNO

Program

Dzień 1: 29.04.2023

Zbiórka w Tarnowie. Przejazd do Pragi. Zobaczymy z zewnątrz: Ratusz ze słynnym zegarem „Orloj”, pomnik Jana Husa, kościół św. Mikołaja, tajemniczy Most Karola – najstarszy praski most znajduje się nad rzeką Wełtawa i łączy dwie dzielnice Pragi, z prawego brzegu Stare Miasto, zaś z lewego dzielnicę Malá Strana. Msza święta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: 30.04.2023

Śniadanie. W tym dniu zobaczymy m.in.: Hradaczany czyli Królewskie Wzgórze z Katedrą św. Wita, Pałac Królewski, Ogrody Królewskie, Bazylika św. Jerzego (zwiedzanie z zewnątrz). Przejdziemy Złotą Uliczką do wieży Daliborka i dalej na Małą Stranę, która niegdyś była samodzielnym miastem położonym u stóp Zamku na Hradczanach, z pięknym rynkiem i kościołem św. Mikołaja. Msza święta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: 01.05.2023

Śniadanie oraz wymeldowanie z hotelu, a następnie przejazd do  Drezna, miasta uważanego za najpiękniejsze w Niemczech i nazywane „barokową Florencją”. Zwiedzanie zabytków, które znajdują się w obrębie Starego Miasta, m.in. Zwinger – architektoniczny klejnot miasta, główna rezydencja elektorów i królów Saksonii Residenzschloss. Ponadto Hofkirche – znana także jako Katedrale – siedziba katolickiego biskupa (z zewnątrz). Następnie zobaczymy z zewnątrz : Theaterplatz, opera Sempera, konny pomnik saskiego  króla Jana, zamek Wettynów, kościół dworski Hofkirche – Katedra pw. Świętej Trójcy. Msza święta. Przejazd na nocleg do Czech, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 02.05.2023

Śniadanie oraz wymeldowanie z hotelu, przejazd do Niemiec do Saksońskej Szwajcarii, przejazd do miejscowości Bastei gdzie znajduje się słynny Most Bastei największa atrakcja regionu. Zbudowany pomiędzy skalnymi występami długi, kamienny most wznoszący się na 110 m ponad dnem malowniczego wąwozu Mardertelle. Rozpościera się z niego niezwykła panorama Łaby, masywu Lilienstein, Pfaffenstein, twierdzy Königstein i miasteczka Rathen. Przejście Schwedenlöcher i Bastei w spokojnym tempie i przystankami na zdjęcia zajmuje ok. 2-3 godziny. Wyjazd w godzinach popołudniowych w stronę Polski. Powrót w godzinach nocnych.

Ważne informacje

CENA PIELGRZYMKI :  

160 EURO + 780 PLN -  40 osób płatnych
160 EURO + 850 PLN  - 35 osób płatnych
160 EURO + 1050 PLN - 25 osób płatnych