WYJAZD NA NARTY - AUSTRIA

Schladming Dachstein, Mölltaler Gletscher , Turracher Höhe, Bad Kleinkirchheim - St. Oswald

WYJAZD NA NARTY - AUSTRIA

Program

Dzień 1: 17.12.2020

WYJAZD DO AUSTRII

Spotkanie w Tarnowie o 3.00. Pakowanie, wyjazd w stronę Austrii. Dojazd do miejscowości Millstatt am See. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 18-20.12.2020

WYJAZDY NA STOKI NARCIARSKIE – do wyboru dla grupy: 
Schladming Dachstein, Mölltaler Gletscher , Turracher Höhe, Bad Kleinkirchheim - St. Oswald

Dzień 5: 21.12.2020

POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd na stok. 6- godzinna jazda na nartach. Powrót do autokaru/ busa. Pakowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny powrót do Polski.

Opis

OPIS OŚRODKÓW:

  • SCHLADMING DACHSTEIN

Ten bardzo rozległy z niepowtarzalnymi widokami region narciarski uważany za jeden z pięciu najlepszych w Austrii. Położony jest pomiędzy miejscowościami Schladming, Rohrmoos i Haus im Ennstal z bardzo zróżnicowanymi trasami narciarskimi, o łącznej długości prawie 200 km zaspokoi potrzeby również tych bardzo wymagających.

 

Na cały region narciarski Dachstein-Schladming składa się 6 ośrodków narciarskich:
- 4 BERGE SKISCHAUKEL - połączone 4 góry w tzw. „narciarską karuzelę”, gdzie pokonać można 123 km bardzo zróżnicowanych tras,
- Ramsau in Dachstein - z 25 km tras o niskim poziomie trudności,
- Galsterbergalm - z 20 km tras idealnych dla średniozaawansowanych,
- Ski Fageralm - z 12 km tras łatwych i średnio-łatwych,- Stoderzinkem - z 8 km tras o niskim poziomie trudności, - lodowiec Dachstein - 4 km tras zjazdowych .

TURRACHER HÖHE

Region turystyczny położony na wysokości 1763 m to zimowy raj z gwarantowanym śniegiem na zboczach (do 2205 m), z wieloma biegowymi trasami narciarskimi, zimowymi szlakami turystycznymi i niepowtarzalnym urokiem górskich jezior na naturalnym lodowcu.

Ośrodek sportów zimowych Turracher Höhe oferuje najlepsze warunki dla narciarzy, amatorów carvingu
i snowboardzistów

  • 42 kilometrów stoków – zróżnicowanych i o różnym stopniu trudności
  • 14 kolejek linowych i wyciągów
  • od początku sezonu do 01.05.2016 infrastruktura narciarska od 09:00 do 16:00
  • Szkółki narciarskie dla narciarzy, amatorów carvingu, snowboardzistów i narciarzy biegowych
  • Wypożyczalnia sprzętu
  • Nocna jazda na nartach w każdą środę od 20:00 do 21:30 przy wyciągu Übungswiesenlift

LODOWIEC MÖLLTALER GLETSCHER

Mölltaler Gletscher — w jedynym całorocznym ośrodku narciarskim w Karyntii, położonym na lodowcu, można zakładać narty przez cały rok. Liczne, idealnie przygotow ane stoki pozwalają na łatwą jazdę. Dla dzieci i nastolatków od 6 do 18 lat obowiązuje taryfa ulgowa. Dzieci poniżej 6 lat jeżdżą za darmo.

Z lodowca Mölltaler roztacza się malowniczy widok na 28 trzytysięczników, m.in. na najwyższy w Austrii Großglockner. Mölltaler Gletscher liczy sobie 3122 m n.p.m., a na jego zboczach wytyczono liczne trasy zjazdowe. Sezon trwa od września do początku maja.

Oznakowane trasy narciarskie mają łączną długość 53 km: łatwe 19 km, średnie 24 km, trudne 10 km. Na lodowcu jest 8 wyciągów - 2 orczykowe, 4 krzesełkowy, 1 linowy - duże wagony, 1 szynowy. Łączna przepustowość 13 000 osób/godz. Teren narciarski na wysokości 2200 - 3122 m n.p.m. Najdłuższa trasa FIS-u z Eissee ma 7 km, a różnica poziomów to 1007m. 47 km tras jest sztuczne naśnieżanych.

Można korzystać z treningowych tras zjazdowych do slalomu. Stok Fragant jest oświetlony w piątki. Jest tutaj też trasa do testowania prędkości "WISBI".

TEREN NARCIARSKI
BAD KLEINKIRCHHEIM 

 

26 wyciągów, ponad 103 km tras na wysokości od 1100 do 2055 m.  i najdłuższe szlaki Carinthii - właśnie taką ofertę proponuje ogromny, słoneczny ośrodek Nockberge, zapewniający doskonałe warunki śniegowe.

W zimie, goście Bad Kleinkirchheim mogą być w stu procentach pewni, że ich "plac zabaw" pokryje się białym puchem.
Jeśli nie będzie opadów śniegu, 650 urządzeń naśnieżających zagwarantuje doskonałe warunki, pokrywając śniegiem 95% obszaru.


Na szczytach Kaiserburg (2055 m), Nockalm (1870 m)
i Brunnach (1908 m)
szerokie stoki gwarantują wystarczającą ilość miejsca zarówno dla narciarzy jak i dla snowboardzistów. Specjalnie dla wielbicieli snowboardu i jazdy freestyle przy wyciągu Kaiserburgbahn znajduje się trasa do boarder crossu, a w okolicy wyciągu Muldelift i Hirschsprunglift stok do jazdy w głębokim śniegu oraz teren narciarski dla freeriderów.

Mniej doświadczeni narciarze znajdą coś dla siebie na Nockberg powyżej St. Oswald. Szerokie i dobrze przygotowane trasy doskonale nadają się do jazdy stylem carvingowym. Zaawansowani narciarze mogą spróbować swoich sił i podjąć sportowe wyzwanie zjeżdżając trasą mistrzowską Klammer - trasy o długości 3,2 km nazwanej tak na cześć byłego mistrza świata i mistrza olimpijskiego Franza Klammera.


Ważne informacje

Organizatorem jest
Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BV Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226