WŁOCHY

Nieszablonowa Italia

WŁOCHY

Program

Dzień 1: 09.10.2022

Zbiorka i wyjazd z Tarnowa ok. 03:00. Przejazd do BRATYSŁAWY. Zwiedzanie Starego Miasta,   zobaczymy  główny plac w Bratysławie – Hlavné námestie. Jest tu mnóstwo tu wspaniałych kamienic i budowli. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkich Stará radnica – to najstarszy ratusz w kraju. Msza święta. Przejazd na nocleg ok. 6-7 h, obiadokolacja.

Dzień 2: 10.10.2022

Śniadanie, przejazd do Padwy, zwiedzanie miasta św. Antoniego. Zwiedzanie BAZYLIKI ŚW. ANTONIEGO, Msza Święta. Przy bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach pielgrzymi mogą oglądać relikwie św. Antoniego. Przejazd na obiadokolację do Montecatini Terme. Nocleg.

Dzień 3: 11.10.2022

Śniadanie,  przejazd do SAN GIMIGNANO – spacer po mieście znanym na całym świecie z tego, że w obrębie jego murów do dnia dzisiejszego zachowało się aż czternaście z siedemdziesięciu dwóch wybudowanych tam średniowiecznych wież. Następnie przejazd do SIENY  - nawiedzenie kościoła Dominikanów z relikwiami św. Katarzyny, następnie przejście do Katedry oraz na plac miejski. Krótki spacer po mieście. Przyjazd do  Fiano Romano na nocleg i obiadokolację.

Dzień 4: 12.10.2022

Wczesne śniadanie lub pakiety śniadaniowe na drogę, przejazd do Rzymu na  AUDIENCJĘ U OJCA ŚWIĘTEGO, następnie spacer po RZYMIE BAROKOWYM - Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. .

Dzień 5: 13.10.2022

Wczesne śniadanie lub pakiety śniadaniowe na drogę, przejazd do Rzymu na Mszę przy Grobie Jana Pawła II, wyjazd do CASCI. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Czas na własną modlitwę. Msza Święta. Przejazd do Asyżu na nocleg i obiadokolację.

Dzień 6: 14.10.2022

Śniadanie, zwiedzanie ASYŻU. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka , modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do CORTONY. Podczas przejazdu krótki postój w PERUGII.  Wizyta CORTONIE – spacer  jednym z najstarszych miast włoskich z przepięknym widokiem na dolinę Val di Chiana. Znajduje się tu Klasztor de Le Celle to XIII-wieczny klasztor franciszkański położony w Le Celle, na obrzeżach Cortony, regionu Toskanii we Włoszech. Około 1211 lub 1221 r. Wzniesiono tu małą pustelnię, w której na krótko za życia przebywał sam św. Franciszek z Asyżu. Zamieszkuje go zaledwie garstka ojców, którym erem przekazano na początku XIX wieku. Msza Święta. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7: 15.10.2022

Śniadanie, wyjazd do MONTEPULCIANO, to niewielkie miasto o średniowiecznej architekturze położone jest na wzgórzu, w przepięknej toskańskiej scenerii. Wokół Montepulciano rozciągają się sielskie krajobrazy, wzgórza z winnicami, aleje otoczone cyprysami i starannie uporządkowane, złociste pola. Miasto słynie z wyjątkowej kuchni, cenionego na całym świecie wina, wyśmienitych lodów. Degustacja wina CHIANTI w jednej z winiarni. Przejazd do PISTOIA - spacer po Pistoia która jest nazywana „miniaturową Florencją”. Historyczne centrum miasta może się pochwalić jednym z najpiękniejszych placów w Toskanii. Msza święta. Przejazd do hotelu.

Dzień 8: 16.10.2022

Śniadanie, wyjazd do LUKI - gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Następnie przejazd do PIZY - miasta położonego nad rzeką Arno, o niepowtarzalnym klimacie. Zwiedzanie zabytków przy przepięknym  Placu Cudów -  Krzywą Wieżę, katedrę Santa Maria Assunta i Baptysterium. Msza św. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9: 17/18.10.2022

Śniadanie, wyjazd do CHIOGGIA - spacer uroczymi ulicami po Małej Wenecji. Chioggia słynie z niezwykłej zabudowy okalającej kanały i wodne akwedukty.  Historyczne centrum Chioggii położone jest na wyspie, która podzielona jest kanałami. Około południa wyjazd do Tarnowa. Przejazd ok. 20 godzinny. Powrót w godzinach wczesno porannych dnia 18.10.2022.

Opis

Opieka duchowa: Ks. Krzysztof Orzeł

Ważne informacje

Cena:

1500 PLN + 300 Euro przy 40 osobach zapisanych

1790 PLN + 300 Euro przy 30 osobach zapisanych