ZIEMIA ŚWIĘTA

Niedziela Palmowa

ZIEMIA ŚWIĘTA

Program

Dzień 1: 29.03.2023

Spotkanie na lotnisku  w KRAKOWIE –  15.25 w dniu 29.03.2023. Rozdanie dokumentów podróżnych, odprawa paszportowa 18.25 –  wylot do Izraela,  22.25 – międzylądowanie w Warszawie.

Dzień 2: 30.03.2023

4.00 –  Lądowanie na lotnisku w Tel Avivie. Odprawa, odbiór bagaży. Przejazd do Betlehem. Poranna Msza Święta i zwiedzanie Betlejem:  Bazylika Narodzenia Pańskiego – to właśnie tutaj narodził się Jezus  Chrystus, pod prezbiterium Bazyliki Narodzenia Pańskiego znajduje się  poświadczone tradycją i w źródłach pisanych miejsce narodzin Jezusa w  grocie, która została zamieniona na kaplicę. Grota Mleczna – miejsce, w którym Maryja z Józefem i Dzieciątkiem ukryli się przed  ucieczką do Egiptu. Wcześniejsze zakwaterowanie w hotelu. Czas na  odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 3: 31.03.2023

Śniadanie. Przejazd przez Pustynię Judzką (Wadi Qelt) z postojem na punkcie widokowym. Rzeka Jordan – miejsca chrztu Pana Jezusa; odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Jerycha – jedno z najstarszych miast świata. Postój przy drzewie sykomory, na  które celnik Zacheusz wspiął się by dostrzec Pana oraz widok na Górę  Kuszenia – miejce gdzie Jezus był kuszony przez szatana podczas 40  dniowego postu. Przejazd nad Morze Martwe – czas wolny na relaksacyjną kąpiel. Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 01.04.2023

Po śniadaniu, Przejazd do Jerozolimy. Betfage – starożytna miejscowość biblijna, położona na wschodnim zboczu Góry Oliwnej, spracer po Górze Oliwnej,  gdzie nawiedzimy Kościół Pater Noster („Ojcze Nasz”) – klasztor ten zbudowany jest na miejscu, gdzie Jezus  Chrystus nauczał swoich uczniów Modlitwy Pańskiej, następnie Kościół Dominus Flevit tj. miejsce, gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą, Ogród Getsemani – miejsce upamiętniające modlitwy Jezusa przed aresztowaniem, znajduje się tutaj Bazylika Agonii Pana Jezusa, Kościół Grobu NMP – historyczny grób Maryii, która dopiero po śmierci została zabrana do nieba. Przejazd na Górę Syjon, Wieczernik – miejsce ostatniej wieczerzy Pana Jezusa z apostołami, Kościół św. Piotra In Gallicantu upamiętniający  trzykrotne wyparcie się Chrystusa przez św. Piotra . Obiadokolacja  i nocleg w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: 02.04.2023

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy.  UROCZYSTA PROCESJA Z PALMAMI.

Następnie dalsza część zwiedzania Jerozolimy.  Bazylika św. Anny –  miejsce narodzenia Maryji. Obok Bazyliki znajdują się  pozostałości Sadzawki Owczej, związanej z cudownym uzdrowieniem  paralityka przez Chrystusa. Zwiedzanie Starego Miasta, Ściana Płaczu –  jedyna ocalała pozostałość po wielkiej Świątyni Jerozolimskiej, w  której, jak wierzą Żydzi, mieszkał Bóg; najświętsze miejsce w judaiźmie  Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Następnie przejście VIA  DOLOROSA – Drogą Krzyżową ulicami miasta aż do bazyliki Grobu Świętego  na Kalwarii – Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: 03.04.2023

Po śniadaniu – przejazd na północ kraju,. Postój w Cezarei Nadmorskiej. Następnie  Hajfa: Góra Karmel – kościół Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych,  poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Przejazd pod  ogrody Bahaitów – panorama z zewnątrz.  Przejazd do Kany Galilejskiej miejsca,  w którym Jezus Chrystus dokonał swojego pierwszego cudu przemiany wody w  wino na godach weselnych. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – Msza  Święta. Na zakończenie Nazaret: Bazylika Zwiastowania –  jedna z trzech najważniejszych świątyń chrześcijańskich odwiedzanych  przez pielgrzymów przybywających do Ziemi Świętej. Bazylika stoi na  miejscu, w którym Archanioł Gabriel zwiastował Maryi, iż stanie się  Matką Syna Bożego, Kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazaret  lub w Tyberiadzie.

Dzień 7: 04.03.2023

Po śniadaniu przejazd na Górę Tabor – Bazylika Przemienienia Pańskiego – miejsce przemienienia Jezusa. Zwiedzanie okolic Jeziora Galilejskiego: Góra 8 Błogosławieństw – miejsce wygłoszenia Kazania na górze, Tabga  – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św.  Piotra – w miejscu tym Jezus spożył posiłek ze swymi uczniami i wskazał  na Piotra jako głowę Jego Kościoła, Rejs po Jeziorze Galilejskim, przerwa na lunch- ryba św. Piotra. Przejazd do  Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Beltejem.

Dzień 8: 05.03.2023

Po śniadaniu przejazd na Pole Pasterzy /Bajt Sahur/ – miejsce w którym anioł ogłosił pasterzom narodzenie Jezusa.  Przejazd do BETANII – nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza . Przejazd do AIN KAREM, nawiedzenie Kościoła  Św. Jana Chrzciciela , miejsca narodzenia Jana Chrzciciela.  Kościół  Nawiedzenia – miejsce w którym Maryja odwiedziła swoją kuzynkę Elżbietę,  gdy ta oczekiwała przyjścia na świat Jana. Przejazd autokarem do HEBRONU – zachowane sanktuarium herodiańskie, czczone jako miejsce pochówku  patriarchów i ich żon (*wjazd do Hebronu jest uzależniony od sytuacji  politycznej).  Przejazd do HERODIONU – ruiny pałacu Heroda i twierdza z czasów dwóch powstań żydowskich. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 06.03.2023

Po śniadaniu przejazd do JAFFY. Przejazd na zwiedzanie starożytnego portu słynnego z mitologii greckiej. Spacer promenadą nadmorską, czas wolny.

( w przypadku zmiany godzin przelotu przez linie lotnicze PLL LOT –  punkt ten może zostać pominięty). Przejazd na lotnisko w Tel Avivie.  Odprawa 3 h wcześniej przed wylotem. Powrót bezpośrednio do Krakowa o  godz. 23.10

Opis

Grupa zamknięta.

Ważne informacje

  • Dopłata do pokoju 1-os  - 240 USD
  • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje. W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
  • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
  • W przypadku wyjazdu kolejką na górę Kuszenia nie jest możliwe zwiedzanie Masady w tym samym dniu.
  • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u pilota lub na lotnisku do przedstawiciela z biura.
  • Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)
  • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
  • Należy śledzić bieżącą sytuację epidemilogiczną na świecie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu, odwołania, przesunięcia wyjazdu w przypadku ograniczeń narzuconych przez władze państwowe związane z pandemią COVID-19.
  • W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w Izraelu uczestnik zobowiązany jest spełnić wymagania wjazdu danego kraju we własnym zakresie.
  • Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.