GRECJA z wypoczynkiem

wylot z Warszawy

GRECJA z wypoczynkiem

Program

Dzień 1: 05.08.2023

Spotkanie na lotnisku – Chopina w Warszawie. Wylot do Aten Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w Atenach.

Dzień 2: 06.08.2023

Śniadanie. Przejazd do ATEN. Zwiedzanie Akropolu, wzgórza Areopagu – na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach, Place, pasażu Ermou – sercu Aten. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity. Świątyni tej Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie swojej pielgrzymki do Grecji 4 maja 2001 roku. Przejazd w stronę Delf. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Arachovej.

Dzień 3: 07.08.2023

Po śniadaniu przejazd do DELF – serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne położone w masywie gór Parnas. Swą sławę Delfy zawdzięczają wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki Greków szukających porad w sprawach polityki, wojny, miłości. Zwiedzanie – Marmara (sanktuarium Ateny, Tolos – pocztówkowy symbol Delf); źródło Kastalskie; Okrąg Święty (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion). Przejazd do Kalambaki. Krótki postój pod TERMOPILAMI przy pomniku Króla Leonidasa, miejsca wielkiej bitwy pomiędzy Grekami a Persami w 480 r. p.n.e. Gorące wrota – źródło termalne. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

Dzień 4: 08.08.2023

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury – klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza. Wyjazd do KORYNTU– miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 5: 09.08.2023

Śniadanie. Wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: 10.08.2023

Śniadanie. Wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

MOŻLIWOŚĆ REJSU – NA HYDRĘ I SPECES. – KOSZT OK 45 EURO

Dzień 7: 11.08.2023

Śniadanie. Zwiedzanie MYKEN, miejsca kolebki kultury greckiej. Posłuchamy mitu i Pięknej Helenie oraz faktów o walecznym Agamemnonie. Wejdziemy do Grobu Agamemnona zwanego Skarbcem Atreusza, przez bramę lwów podejdziemy do cytadeli Agamemnona. Wyjątkowo ciekawe muzeum odkryje bogactwo rodu Atrydów z maską władcy, bronią, sprzętem gospodarstwa domowego i tabliczkami z pismem linearnym B. Przejazd do NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Spacer po mieście – jedna z najpiękniejszych starówek Peloponezu. Przejazd do hotelu, Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: 12.08.2023

Po śniadaniu – wczesne śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie STAROŻYTNEGO KORYNTU, który kojarzony jest głownie ze Św. Pawłem i jego ewangelizacja Europy. Tutaj założył największa gminę żydowska i tutaj spędził aż 18 miesięcy. Zwiedzimy agore z bema-mównicą, z której przemawiał do Koryntian, zobaczymy świątynię Apollona z VI w p.n.e, poznamy historie Heter, które służyły Afrodycie. Transfer na lotnisko. Transfer na lotnisko i wylot do Polski do Warszawy. Zakończenie Pielgrzymki.

Ważne informacje

Dodatkowe ubezpieczenie :
OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :
zachorowania nagłego 4 %
  -  z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantannę –  6%

-  zachorowania z  powodu chorób nagłych i przewlekłych5% 
 - z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantannę – 7%