Włochy

z rejsem na Wyspę Capri

Włochy

Program

Dzień 1: 12.08.2023

Zbiórka ok 21.00 w dniu 12.08.2023. Wyjazd w kierunku Włoch.

Dzień 2: 13.08.2023

Całodzienny przejazd do Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicy Montecattini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 14.08.2023

Śniadanie. Przejazd do Toskanii i spacer po AREZZO – mieście zwanych klejnotem regionu; wielki plac miejski z historyczną starówką tzw. Piazza Grande. To ulubione miasto reżyserów, stanowiącego często przestrzeń plenerów filmowych. W mieście powstały m.in. sceny do słynnego filmu La vita è bella. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 4: 15.08.2023

Śniadanie. PRZEJAZD NA WATYKAN. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie spacer po Rzymie: Piazza Navona z Bazyliką św. Agnieszki, Fontanna di Trevi – perła sztuki barokowej, która została upamiętniona w jednej ze scen w filmie „La Dolce Vita” Federico Felliniego oraz Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Plac Wenecki, Panteon – starożytna świątynia i obecny kościół Matki Bożej Męczenników. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 16.08.2023

ŚNIADANIE. Przejazd do WATYKANU. Msza Święta. AUDIENCJA U OJCA ŚWIĘTEGO. Następnie zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO – Koloseum, Forum Romanum, Kapitol. Przejazd do hotelu, obiadokolacje i nocleg.

Dzień 6: 17.08.2023

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na wzgórze MONTE CASSINO. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich (Msza Święta).  Przejazd do GAETY. Zwiedzanie Sanktuarium „ Pękniętej Skały” położonego na wysokim klifie nad morzem tyrreńskim. ODPOCZYNEK NA PLAŻY MORZA TYRREŃSKIEGO. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: 18.08.2023

Śniadanie, rejs z Neapolu na Wyspę Capri, krótkie zwiedzanie jednej z najpiękniejszych włoskich wysp, wypoczynek. Powrót w godzinach popołudniowych i przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: 19.08.2023

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w MENTORELLI – ulubionego miejsca modlitwy Świętego Jana Pawła II. Kilkukrotnie tu bywał i powierzył swój pontyfikat opiece Matce Bożej. Oprócz cudownej figury Matki Bożej Łaskawej na pobliskiej skale znajdują się m.in.: Grota św. Benedykta i Schody Święte prowadzące do dzwonnicy. Przejazd do TIVOLI-  miasteczka z cudownymi ogrodami z grającymi fontannami, z Villą rodu Este. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 9: 20.08.2023

Śniadanie. Przejazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka , modlitwa przy grobie świętego. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Werony, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: 21.08.2023

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do urokliwej miejscowości SIRMIONE nad Jeziorem Garda – spacer. Odpoczynek na plażach Jeziora Garda.  Przejazd do miejscowości SPIAZZI. Wizyta w malowniczo położonym Sanktuarium Madonna della Corona – Sanktuarium znajduje się na zboczu Monte Baldo – w 1988 r. odwiedził ją papież Jan Paweł II. Msza święta. Przejazd na nocleg.

Dzień 11: 22.08.2023

Śniadanie. Przejazd do TRYDENTU, miasta w którym obradował w XVI wieku sobór. Zwiedzanie miasta. Obejrzymy miedzy innymi katedrę San Vigilio, w której znajduje się wierna kopia rzeźbionego baldachimu Berniniego z Bazyliki Św. Piotra. Udamy się na spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy zamek książąt trydenckich, a także przepiękną fontannę Neptuna. Wyjazd w stronę Polski.

Ważne informacje

CENA*:

1590 PLN + 400 EURO - PRZY 36 OS PŁATNYCH 

1730 PLN + 400 EURO - PRZY 31 OS. PŁATNYCH