MAZURY - LITWA

NOWY PROGRAM! Augustów, Studzieniczna, Kowno, Troki, Wilno, Wigry, Giżycko, Koryciny

MAZURY - LITWA

Program

Dzień 0: 10.08.2023 zbiórka

Wyjazd w nocy z Tarnowa ok. 22:00, przejazd ok. 10/11 godzin.

Dzień 1: 11.08.2023

Przyjazd do Augustowa ok. 9:00. Spacer po Augustowie.  Zobaczymy m.in. Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rynek, Port Katamaranów, amfiteatr, chwila odpoczynku na plaży miejskiej. Następnie:  rejs statkiem Kanałem Augustowskim tzw. szlakiem papieskim z portu w Augustowie przez śluzę w Przewięzi do położonej na półwyspie Studzienicznej. Sanktuarium w Studzienicznej - Sanktuarium Matki Bożej, które w 1999r odwiedził Papież Jan Paweł II.  Wewnątrz kapliczki mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany w 1995 roku koronami papieskimi. Msza  święta. Przejazd do Kowna na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: 12.08.2023

Śniadanie. Zwiedzanie Kowna - zwiedzanie:  Stare Miasto, Ratusz, Zamek Kowieński,  Katedra Św. Piotra i Pawła,  spacer Aleją Wolności – zwiedzanie z zewnątrz. Przejazd do Trok. TROKI - „perełka w koronie Litwy” - niewielka miejscowość 27 km od Wilna. Tu  znajduje się średniowieczny zamek – rezydencja Wielkiego księcia  Witolda.  Położony na wyspie jeziora Galve połączonej długim drewnianym  mostem mocno strzeże swych tajemnic. Zamek odsłania zwiedzającym nie  tylko piękno architektury, ale przede wszystkim arcydzieła kultury  materialnej Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zamek ma opinię najbardziej  fotogenicznego w krajach bałtyckich. Spacer ul. Karaimską. Obiad  składający się tradycyjnych karaimskich kibin z rosołem. Zakupy pamiątek  na straganach w Trokach – Msza Święta. Przejazd do hotelu w Wilnie,  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: 13.08.2023

Śniadanie, zwiedzanie WILNA: Ostra Brama (kaplica i obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej), cerkiew św. Ducha, w  którym pochowani są trzej pierwsi święci prawosławni na Litwie, klasztor  bazylianów, kościół św. Kazimierza, ratusz (serce Wilna), dzielnica żydowska, kościół św. Ducha , Sanktuarium Miłosierdzia Bożego,  w którym znajduje się oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie”,  ul.  Świętojańska (drukarnia J. Zawadzkiego / Wilno kolebka polskiego  romantyzmu, ambasada Polski), Uniwersytet Wileński (tu  studiował J. Słowacki, A. Mickiewicz, J. I. Kraszewski, Cz. Miłosz),  Katedra św. Stanisława (nekropolia królów polskich). Msza święta.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: 14.08.2023

Śniadanie. Powrót do Polski. Przejazd na zwiedzanie z przewodnikiem Pokamedulskiego zespołu klasztornego nad Jeziorem Wigry, gdzie gościł Jan Paweł II. Przejazd na  Wigierską Kolejkę Wąskotorową i czas na odpoczynek podczas podróży kolejką. Przejazd do  Giżycka –  przepiękne miasto z Twierdzą Boyen, ruchomym mostem oraz klimatycznym  portem, wieczorny spacer promenadą po miasteczku. Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: 15.08.2023

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd na rejs po Jeziorze Niegocin. Następnie przejazd do Ziołowy Zakątek Koryciny - gawędy o ziołach – zwiedzanie ogrodu z przewodnikiem  lub  warsztaty  ziołowe – własnoręczne sporządzanie mieszanek ziołowych i nalewek.  Powrót do Tarnowa ok. 00:00/01:00.

Opis

Atrakcje turystyczne: rejs Kanałem Augustowskim, rejs po Jeziorze  Niegocin, przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową, warsztaty w Ziołowym Zakątku.

Ważne informacje

Cena pielgrzymki przy 25 osobach płatnych: 230 EURO + 1300 PLN + KRP 100 PLN

Cena pielgrzymki przy 30 osobach płatnych:  230 EURO +1170 PLN + KRP 90 PLN

Cena pielgrzymki przy 35 osobach płatnych:  230 EURO +1070 PLN + KRP 90 PLN

Cena pielgrzymki przy 40 osobach płatnych:  230 EURO + 1000 PLN + KRP 85 PLN