SARDYNIA

Wyspa skarbów: natury, zabytków i tradycji...

SARDYNIA

Program

Dzień 1: 16.09.2024

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Rozpoczęcie odprawy lotniskowej.  11:15 – wylot na Sardynię. Lądowanie w Olbii o 17:45. Transfer do hotelu w Cannigione. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: 17.09.2024

Śniadanie. Przejazd na słynne WYBRZEŻE SZMARAGDOWE. Zaczniemy od wizyty w miasteczku artystów SAN PANTALEO. Spacer po miasteczku. Przejście panoramiczną drogą wzdłuż najbardziej znanego wybrzeża. Czas na zdjęcia. Przejazd do PORTO CERVO – miasteczka gdzie dominuje przepych i luksus. To ulubione miejsce znanych celebrytów, gwiazd i polityków. Krótki spacer po centrum i czas wolny na włoskie lody. Około południa przejazd do BAIA SARDINIA - uroczej miejscowości nadmorskiej. Dla chętnych  możliwość popływania w morzu. Czas wolny na przekąskę. Przejazd do winnicy SURRAU na degustacje win. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Cannigione.

Dzień 3: 18.09.2024

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do OLBII – najważniejszego miasta zwanego bramą Sardynii. Spacer po mieście. Wizyta w Bazylice San Simplicio – jednym z ważniejszych romańskich kościołów na wyspie. Czas wolny na posiłek lub przekąskę. Przejazd do ALGHERO - pięknego nadmorskiego miasta określanego mianem Małej Barcelony, które zachowało swój starożytny urok i niepowtarzalny klimat. Popołudniowe zwiedzanie miasta. Czas wolny na zdjęcia. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Sassari.

Dzień 4: 19.09.2024

Śniadanie. Przejazd do Alghero na czterdziestominutowy rejs do jaskini Neptuna – pięknej groty, którą stworzyła natura. Spacerując między skalnymi formacjami, schodami, korytarzami, komnatami a także jeziorami można poczuć się jak w morskim pałacu. Rejs powrotny do portu Alghero. Czas wolny na zdjęcia i ewentualny posiłek. Przejazd w kierunku CAPO CACCIA, gdzie zwiedzimy Nurag Palmavera - stanowisko archeologiczne z kamiennymi ruinami osady nuragijskiej z epoki brązu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: 20.09.2024

Śniadanie. Przejazd na południe wyspy. Zwiedzanie BOSA - uroczego miasteczka położonego nad rzeka Temo. Słynie ze wspaniałej panoramy kolorowego miasta, zbudowanego u podnóża zamkowego wzgórza.  Spacer po miasteczku i czas wolny. Popołudniu przejazd do CAGLIARI. Wizyta w Bazylice Bonaria – to jedno z najważniejszych sanktuariów maryjnych na terenie Sardynii, w którym Maryja czczona jest jako patronka regionu i opiekunka żeglarzy. Przejazd do miasta i spacer z przewodnikiem po starówce. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg – Cagliari.

Dzień 6: 21.09.2024

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd w kierunku miasta murali – ORGOSOLO. Orgosolo oferuje nie tylko widoki starożytnej Sardynii i dziewiczej przyrody, ale przede wszystkim historię życia codziennego ukazaną w niebywałej formie „sztuki ulicznej” dostępnej dla wszystkich. Spacer po miasteczku. Przejazd w góry na obiad u pasterzy, który składa się z lokalnych przysmaków. Po obiedzie biesiada przy sardyńskiej muzyce z pokazem folklorystycznym. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg w CANNIGIONE.

Dzień 7: 22.09.2024

Śniadanie. Całodniowy pobyt na plaży. Czas na relaks i odpoczynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dla chętnych fakultatywnie: 

Rejs statkiem po Archipelagu Maddalena - koszt ok. 55 EUR/os. + 25,50 EUR/os - opłata za wstęp na teren parku.

Dzień 8: 23.09.2024

Śniadanie. Pakowanie bagaży i wykwaterowanie. Czas wolny na plaży. Ostatnia okazja do złapania sardyńskich promieni słońca przed wylotem. Transfer na lotnisko w Olbii. 15:25 – odprawa lotniskowa. 17:25 – wylot do Krakowa z przesiadką w Monachium. Lądowanie w Polsce ok. 23:20 i zakończenie pielgrzymki.

Opis

***NOWY PROGRAM***  W każdym dniu zaplanowana jest Msza Święta.

Ważne informacje

 • W programie uwzględniona jest codzienna Msza Święta.
 • CENA: 
 • PRZY 30 OS. PŁATNYCH – 2400 PLN + 900 EUR
  PRZY 35 OS. PŁATNYCH – 2200 PLN + 900 EUR
  PRZY 40 OS. PŁATNYCH – 2050 PLN + 900 EUR

SARDYNIA - wyspa skarbów: natury, zabytków i tradycji...

Uchodzi za jedną z najpiękniejszych wysp w Europie. Zachwyca pięknymi widokami i przyrodą, kusi mnogością atrakcji i zabytkami. 

Sardynia to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Nazywana jest rajem na ziemi, m.in. ze względu na 300 słonecznych dni w roku . Według legendy otoczona jest specjalnymi boskimi względami - podobno kształt wyspy wziął się od odcisku stopy samego Stwórcy. Ponadto wspaniały klimat i niespieszny tryb życia sprawiają, że na tej wyspie nie brakuje osób starszych - wyspa plasuje się w czołówce miejsc na świecie z mieszkańcami w wieku 100 i więcej lat. Na wyspie nie ma wielkich i zatłoczonych miast, nie ma autostrad - nikogo nie dziwi więc spotkane na ulicy stado owiec czy podchodzące do samochodów osiołki.

Wizytówką Sardynii są przepiękne, czyste plaże i krystaliczne morze a także imponujące, długie wybrzeże (ponad 1800 km długości) oraz niewielkie zatoczki otoczone skałami, które zachwycają naturalnym ułożeniem.

Informacje dodatkowe:

 • Cena zostanie ponownie wyliczona w przypadku drastycznej zmiany cen paliw
 • Warunkiem uczestnictwa jest ważny DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT .
 • Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.
 • SKŁADKA NA UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI PŁATNA W DNIU ZAPISU.
 • Druga zaliczka płatna na 30 dni przed wycieczką - możliwość płatności w PLN - kontakt z biurem w celu przewalutowania
 • W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń dot. wjazdu (testy, certyfikaty) -  uczestnik zobowiązany jest do spełnienia ich we własnym zakresie i na własny koszt.