CAMINO DE SANTIAGO

DROGA FRANCUSKA

CAMINO DE SANTIAGO

Program

Dzień 1: 16.09.2022

4.00 - Zbiórka na lotnisku w Krakowie, odprawa lotniskowa, 6.05 - wylot do Madrytu. Międzylądowanie we Frankfurcie. 12.30 - Lądowanie w Madrycie, przejazd do centrum MADRYTU, zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego, przez Katedrę do Plaza Mayor. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym. Czas wolny, następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: 17.09.2022

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Madrytu.  W południe przejazd do AVILI - rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanych ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra. Przejazd na nocleg w okolicy Salamanki. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 18.09.2022

Śniadanie. Zwiedzanie SALAMANKI, spacer po Salamance: stare miasto z Placem Mayor, gmach Uniwersytetu Salamanki, Stara i Nowa Katedra. Przejazd do niezwykle urokliwej miejscowości położonej na szlaku CAMINO FRANCES. O CEBREIRO - Położona na wysokości 1 300 metrów n.p.m., pomiędzy pasmami górskimi O Courel i Os Ancares. Urokliwa wioska, w której zobaczymy tradycyjne górskie domy pochodzenia przedrzymskiego, zwanych "pallozas". Te wyjątkowe domy można znaleźć tylko w tym regionie Galicji. Położona na wzgórzu miejscowość umożliwia relaks w przepięknej górskiej okolicy z niesamowitymi widokami. Następnie przejazd w okolice LUGO na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: 19.09.2022

Msza św., śniadanie. ROZPOCZĘCIE PIESZEJ PIELGRZYMKI do SANTIAGO DE COMPOSTELA  w miejscowości SARRIA. Miejscowość Sarria jest najpopularniejszym miejscem, w którym pielgrzymi szlaków jakubowych w Hiszpanii rozpoczynają swoją wędrówkę. W 2014 roku co 4 pielgrzym zaczynał swoje Camino właśnie tutaj. Przejście trasy 1 dnia pieszej pielgrzymki - ok. 21 km do Portomarin. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 20.09.2022

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PORTOMARIN -PALAS DE REI . Do przejścia 25 km - sama droga zajmuje ok. 6,5 godziny. Przecina góry, wiedzie przez wioski, w których można odpocząć w tamtejszych kościołach i zjeść w regionalnych restauracjach. W większości przejście drogą utwardzoną. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 6: 21.09.2022

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. PALAS DE REI -ARZUA - ok Droga wiedzie przez wiele wzniesień, jest tu najwięcej stromych podejść i różnicy wysokości. Trudności rekompensuje piękny krajobraz, dębowe lasy, oraz atmosfera odwiedzanych tradycyjnych galicyjskich wiosek. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 7: 22.09.2022

Śniadanie (możliwie w formie suchego prowiantu). Wyjazd na szlak. ARZUA - OPEDROUZO - 21km. Kolejny będziemy chodzić wśród łąk , lasów dębowych i eukaliptusów. Również będziemy odwiedzać małe tradycyjne wioski. Większość trasy przebiega po drogach gruntowych, z niektórych odcinkami przy ulicy. Spacer jest łatwy z kilkoma wzniesieniami, ale większość przebiega po płaskim terenie. Zbiórka wieczorem i przejazd do hotelu na obiadokolację.

Dzień 8: 23.09.2022

Po śniadaniu wczesne wyjście i przejazd do O PEDROUZO - przejście, modlitwy, dojście do Santiago (20 km). Uroczyste wejście do Katedry w Santiago - Msza św. w Sanktuarium – zakończenie Pieszej Pielgrzymki. Wręczenie dokumentu ukończenia pieszej pielgrzymki do Santiago tzw. Composteli (specjalnego certyfikatu). Zwiedzanie miasta. Powrót na nocleg w Santiago. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: 24.09.2022

Po śniadaniu wyjazd na północ. Zobaczymy miejsca związane z drogą CAMINO DE FISTERA. Odwiedzimy MUXIĘ, gdzie odprawimy Mszę św. Następnie przejazd do FISTERRY. Przylądek ten, w czasach średniowiecznych uważany był za symboliczny koniec świata. To tutaj miało miejsce obrząd w którym następowało symboliczne oczyszczenie z grzechów. Pielgrzymi palili swoje stare ubrania oraz dokonywali obmycia w Atlantyku. W drodze powrotnej do Santiago de Compostela, postój przy wodospadach EZARO. Czas na zdjęcia. Powrót do miasta, czas wolny. Nocleg w okolicy Santiago de Compostela.

Dzień 10: 25.09.2022

Po śniadaniu wyjazd na południe. Zwiedzanie miejscowości PADRON, nawiedzenie kościoła Santiago de Padron. Następnie przejazd do BRAGI. Wizyta w górującym nad miastem Sanktuarium BOM JESUS. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 11: 26.09.2022

Śniadanie. Przejazd do PORTO. Spacer z przewodnikiem. Czas wolny. Następnie przejazd na lotnisko. 14.00 – odprawa lotniskowa. 16.30 - Wylot do Polski. Międzylądowanie we Frankfurcie. Powrót do Krakowa o 23.30.

Opis

PIESZE PRZEJŚCIE SZLAKU SANTIAGO – 113 km
SARRIA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Ważne informacje

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

  • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
  • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
  • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
  • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki