Budapeszt i Szentendre

Budapeszt i Szentendre

Program

Dzień 1: 16.06.2018

Wyjazd Tarnowa we wczesnych godzinach porannych. Postój na śniadanie we własnym zakresie Przyjazd do BUDAPESZTU  w godzinach południowych. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Gmach Muzeum Narodowego, Plac Bohaterów  z Pomnikiem Millenium, Park Miejski z Pałacykiem Vajdahunyad. Następnie udamy się na Wzgórze Gellerta gdzie znajduje się Pomnik Wyzwolenia. Ze wzgórza roztacza się przepiękna Panorama na Budapeszt. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: 17.06.2018

Po śniadaniu spotkanie z  lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką,  gotycki kościół św. Macieja, Zamek Królewski (z zewnątrz), Najstarszy most w Budapeszcie- Most  Łańcuchowy  oraz inne ciekawe konstrukcje tego typu: Most Małgorzaty Most Elżbiety, Most Wolności; następnie spacer po centrum miasta: Synagoga, gmach Opery, Bazylika św. Stefana, Parlament (z zewnątrz). Następnie odwiedzimy Wyspę Małgorzaty – oaza i miejsce wypoczynku , olimpijskie baseny, kąpielisko , korty tenisowe. Na Wyspie Małgorzaty są  też ruiny Klasztoru Dominikanek , odbudowana kaplica Świętego Michała i Aleja Artystów. Przy jednej z alej ustawiono  liczne rzeźby ukazujące wizerunki wybitnych węgierskich malarzy, pisarzy, poetów kompozytorów i rzeźbiarzy,  a także osób, których działalność przysłużyła się madziarskiej kulturze. Rejs po Dunaju. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 3: 18.06.2018

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SZENTENDRE. Barokowa architektura, cerkwie, galerie, brukowane uliczki i malowniczy bieg rzeki sprawiają, że jest to miejsce nadzwyczaj urocze. Centrum Szentendre jest tętniący życiem Rynek Główny, na którym zobaczymy m.in. Krzyż Morowy, który stanął tu w podzięce za to, że miasto ominęła zaraza; cerkiew Blagoveštenska, dawne domy kupieckie. Obok rynku znajduje się Plac Kościelny- otoczony murem, będący w średniowieczu centrum miasta; na placu znajduje się XIV-wieczny kościół wybudowany w stylu romańskim, ale po przebudowie przedstawia również formy barokowe. Czas wolny na zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych/ wieczornych wyjazd w kierunku Tarnowa. Przyjazd w nocy.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna