MAZURY

z wizytą w Wilnie

MAZURY

Program

Dzień 1: 25/26.07.2024

Wyjazd w nocy z Tarnowa ok. 22:00 (25.07.2024), przejazd ok. 10/11 h. Przyjazd do Augustowa ok. 9:00. Spacer po Augustowie. Zobaczymy m.in. Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rynek, Port Katamaranów, amfiteatr, chwila odpoczynku na plaży miejskiej. Następnie: rejs statkiem Kanałem Augustowskim tzw. szlakiem papieskim z portu w Augustowie przez śluzę w Przewiezie do położonej na półwyspie Studzienicznej. Sanktuarium w Studzienicznej – Sanktuarium Matki Bożej, które w 1999r odwiedził Papież Jan Paweł II. Wewnątrz kapliczki mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany w 1995 roku koronami papieskimi. Msza święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: 27.07.2024

Śniadanie. Przejazd do Trok. TROKI – „perełka w koronie Litwy” – niewielka miejscowość 27 km od Wilna. Tu znajduje się średniowieczny zamek – rezydencja Wielkiego księcia Witolda. Położony na wyspie jeziora Galve połączonej długim drewnianym mostem mocno strzeże swych tajemnic. Zamek odsłania zwiedzającym nie tylko piękno architektury, ale przede wszystkim arcydzieła kultury materialnej Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zamek ma opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Spacer ul. Karaimską. Obiad składający się tradycyjnych karaimskich kibin z rosołem. Zakupy pamiątek na straganach w Trokach – Msza Święta. Przejazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: 28.07.2024

Śniadanie, zwiedzanie WILNA: Ostra Brama (kaplica i obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej), cerkiew św. Ducha, w którym pochowani są trzej pierwsi święci prawosławni na Litwie, klasztor bazylianów, kościół św. Kazimierza, ratusz (serce Wilna), dzielnica żydowska, kościół św. Ducha, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie”, ul. Świętojańska (drukarnia J. Zawadzkiego / Wilno kolebka polskiego romantyzmu, ambasada Polski), Uniwersytet Wileński (tu studiował J. Słowacki, A. Mickiewicz, J. I. Kraszewski, Cz. Miłosz), Katedra św. Stanisława (nekropolia królów polskich). Msza święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: 29.07.2024

Śniadanie. Powrót do Polski. Przejazd na zwiedzanie z przewodnikiem Pokamedulskiego zespołu klasztornego nad Jeziorem Wigry, gdzie gościł Jan Paweł II. Przejazd na Wigierską Kolejkę Wąskotorową i czas na odpoczynek podczas podróży kolejką. Przejazd do Giżycka – przepiękne miasto z Twierdzą Boyen, ruchomym mostem oraz klimatycznym portem, wieczorny spacer promenadą po miasteczku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: 30.07.2024

Śniadanie. Wypoczynek całodzienny nad jeziorem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: 31.07.2024

Śniadanie. Rejs po jeziorze Niegocin. Czas wolny. Powrót do Tarnowa ok. 00:00/01:00

Opis

PIELGRZYMKA POTWIERDZONA

Ważne informacje

*CENA PIELGRZYMKI :
200 EURO+1400 PLN – przy 40 osobach płatnych
200 EURO+1500 PLN – przy 35 osobach płatnych
200 EURO+1650 PLN – przy 30 osobach płatnych