Wietnam i Kambodża

Wietnam i Kambodża

Program

Dzień 1: 19.02.2019

Spotkanie na lotnisku w Krakowie,  przelot do Hanoi.

Dzień 2: 20.02.2019

Przylot do Hanoi, spotkanie z naszym kierowcą na lotnisku i prywatny transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Polecamy spacerek po starym mieście. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3: 21.02.2019

Śniadanie, transfer na wyspę Cat Ba – największą wyspę archipelagu Ha Long (UNESCO) – około 3 godziny busem godzinę łodzią motorową i busikiem do hotelu. Zakwaterowanie w 4* Catba Sunrise Resort. Relaks na basenie i plaży. Nocleg w Cat Ba.

Dzień 4: 22.02.2019

Śniadanie, wycieczka do Zatoki Halong (w kameralnej grupie). Popłyniemy trasą z dala od utartego szlaku większości łodzi turystycznych. Podczas rejsu będzie kilka przystanków: kajaki wokół wysepek, przerwa na obiad na statku, kąpiel w rajskiej zatoczce z turkusową wodą i bezludną plażą. Powrót do hotelu o zachodzie słońca. Nocleg na wyspie Cat Ba.

Uwaga: w razie nieodpowiedniej pogody na rejs – przesuwamy go na następny dzień.

Dzień 5: 23.02.2019

Śniadanie oraz czas na wypoczynek, plażowanie, wycieczki fakultatywne. Nocleg na wyspie Cat Ba.

Dzień 6: 24.02.2019

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Hanoi i przelot do Siem Reapw Kambodży. Spotkanie z naszym kierowcą i transfer do hotelu oraz zakwaterowanie. Polecamy spacerek po Pub Street i khmerskie masaże. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 7: 25.02.2019

Śniadanie, następnie wycieczka do światyń Angkoru (UNESCO). Zwiedzanie świątyń Ta Prom, Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King. Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń́) był między IX, a XV wiekiem stolicą Imperium Khmerskiego. Wycieczka zaczyna się od słynnej, największej świątyni Angkor Wat. Następnie Angkor Thom – w XII wieku największe miasto świata i tajemnicza świątynia Bajon z 54 wieżami a na nich 216 wyobrażeń́ medytującej twarzy oraz Ta Prohm, gdzie kręcono film „Tomb Raider”; spacer pośród wielkich drzew oraz gigantycznych korzeni, oplatających świątynię. Po powrocie czas na Pub Street i nocne bazary. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 8: 26.02.2019

Śniadanie. Następnie zwiedzanie świątyni położonej 70km od Siem Reap – Beng Mealea – atmosfera przypomina filmy z Indiana Jones. Po przerwie na posiłek, wyprawa nad jezioro Tonle Sap; zobaczymy wioski na palach, spokojne życie  prostych ludzi, piękne krajobrazy. Tonle Sap (UNESCO) – Największe jezioro w południowo-wschodniej Azji, jego powierzchnia zmienia się od 2600km2 w porze suchej – od listopada do kwietnia (głębokość́ wody 1 metr), do 16000km2 (głębokość wody 10 metrów) w porze deszczowej – od czerwca do października. Polega to na tym, że odpływ/dopływ jeziora, rzeka Tonle Sap, zmienia swój bieg w porze deszczowej i zaczyna wtłaczać́ wodę̨ do jeziora z Mekongu, który w związku z silnymi opadami i topnieniem śniegów w Himalajach ma jej nadmiar. Wtedy jezioro jest największym producentem ryb słodkowodnych na świecie. W 1997 roku system hydro-geograficzny jeziora został uznany przez UNESCO jako Rezerwat Biosfery. Powrót do hotelu i czas na khmerski masaż̇ oraz nocne bazary. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 9: 27.02.2019

Śniadanie a następnie przejazd (6 godz) luksusowym busem do Phnom Penh. Polecamy spacer po bulwarze wzdłuż rzeki Mekong w kierunku Pałacu Królewskiego, można go zwiedzić. Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 10: 28.02.2019

Śniadanie a następnie przejazd luksusowym busem do Ho Chi Min City (zakwaterowanie w hotelu). Spacer po bulwarach w centrum do Opery oraz katedry Notre Dame. Nocleg w HCMC.

Dzień 11: 01.03.2019

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Danang. Transfer do Hoi An (UNESCO) i zakwaterowanie w hotelu. Spacery po starym mieście pełnym nastrojowych kafejek i lokalnych restauracji, wizyta w pracowniach krawieckich, wyprawy rowerowe oraz plażowanie (w pobliżu Hoi An znajdują się dwie plaże). Nocleg w Hoi An.

Dzień 12: 02.03.2019

Śniadanie, dzień wolny oraz wypoczynek. Nocleg w Hoi An.

Dzień 13: 03.03.2019

Śniadanie a następnie przejazd do Hue (UNESCO), po drodze zwiedzanie wzgórz marmurowych. Nocleg w Hue.

Dzień 14: 04.03.2019

Śniadanie a następnie przejazd na zwiedzanie Hue, po południu transfer na lotnisko i przelot do Hanoi. Wylot do kraju, przylot do Krakowa.

Organizatorem pielgrzymki jest: BeskidVision spółka jawna